Politica de protectie a datelor personale

Confidentialitatea vizitatorilor website-ului nostru este foarte importanta pentru noi si ne luam angajamentul sa o protejam. Aceasta politica explica ce vom face cu informatiile dumneavoastra personale.

Ce date colectam?

- Numele complet;
- Email-ul;
- Numarul de telefon.

Cum colectam datele?

- Completand formularul de pe pagina de contact;

Cum o sa va folosim datele?

Informatiile personale transmise prin intermediul website-ului nostru vor fi utilizate pentru:
- A va raspunde la mesajele trimise de dumneavoastra;

Cum o sa stocam datele dumneavoastra?

Compania noastra stocheaza datele colectate de pe website intr-o baza de date securizata. Datele sunt stocate timp de 5 ani, dupa care vor fi sterse din baza de date.

Buletine informative

Compania noastra doreste sa va trimita email-uri cu buletinul nostru informativ, daca l-ati solicitat.
Aveti dreptul in orice moment sa renuntati la primirea de mail-uri cu buletinul informativ.

Care sunt drepturile dumneavoastra cu privire la datele personale?

Compania noastra doreste sa se asigure de faptul ca orice utilizator are urmatoarele drepturi:

- Dreptul la acces - Aveti dreptul de a cere copii ale datelor personale;
- Dreptul la rectificare - Aveti dreptul de a cere companiei noastre sa corecteze orice informatii pe care le considerati incorecte. De asemenea, aveti dreptul de a cere companiei noastre sa completeze datele dumneavoastra persoanele pe care le considerati incomplete.
- Dreptul la stergere - Aveti dreptul de a cere companiei noastre sa stearga datele dumneavoastre personale, in anumite conditii.
- Dreptul la restrictionarea procesarii - Aveti dreptul de a cere companiei noastre sa restrictioneze procesarea datelor dumneavoastra personale, in anumite conditii.
- Dreptul la obiectarea procesarii - Aveti dreptul de a obiecta procesarea datelor dumneavoastra peronale de catre compania noastra, in anumite conditii.
- Dreptul la portarea datelor - Aveti dreptul de a cere companiei noastre sa transfere datele dumneavoastra colectate catre alta companie sau catre dumneavoastra, in anumite conditii.
Daca ne-ati scris o cerere, avem la dispozitie o luna sa va raspundem. Daca doriti sa ne contactati ne puteti scrie la adresa contact@parohiabarnova.ro

- A pastra utilizatorii autentificati;

- A intelege cum folosesc utilizatorii website-ul nostru.

Politica de protectie a celorlalte site-uri

Website-ul companiei noastre contine link-uri catre alte site-uri. Politica de protectie descrisa pe aceasta pagina se aplica doar site-ului nostru, deci daca apasati pe link-urile alor site-uri, va sfatuim sa cititi si politica lor de protectie.

Schimbarile politicii de protectie

Politica de protectie a datelor personale este revizuita regulat de catre compania noastra, iar actualizarile ce apar, vor fi afisate pe aceasta pagina. Aceasta politica de protectie a fost actualizata ultima data pe 13 Iulie 2021.

Cum sa ne contactati?

Daca aveti intrebari legate de compania noastra, despre datele pe care le detinem despre dumneavoastra sau doriti sa va exercitati unul din drepturile de protectie al datelor, nu ezitati sa ne contactati:
- La adresa de email: contact@parohiabarnova.ro;

- La numarul de telefon: 0754 951 442;
- Completand formularul de pe pagina: https://parohiabarnova.ro/contact.