Descopera bucuria care sta ascunsa in donatia ta

Descoperă bucuria care stă ascunsă în donația ta!

Este mesajul nostru de donație și de solidaritate pentru strângerea fondurilor la lucrările Bisericii din Bârnova.

Cuvinte de bucurie și de mulțumire, de ajutor și de solidaritate îndreptăm către toți credincioșii din Parohia Catolică din Bârnova (IS) și către toți cunoscuții și binefăcătorii noștri.

Mesaj de mulțumire!
Apreciem foarte multe donații și timpul pus la dispoziție pentru construcția bisericii din Bârnova. Cu ajutorul prețios al dumneavoastră am început lucrările și am pus temelia noului sanctuar:

• 32 de piloți de 11 metri, cuzineții, temelia și drenajul, sunt mărturia principală a gestului de caritate oferită cu inimă generoasă și deschisă (pentru a vedea tot ce am realizat cu ajutorul oferit, click aici:   https://parohiabarnova.ro/ galerie ).

Mesaj de solidaritate!

Acum putem dona bani pentru ca să susții turnarea pardoselii la noul locaș de cult. Poți dona chiar și numai 100 de lei.

• Ai siguranța că banii tăi sunt puși la treabă de profesioniști cu experiență apreciată în acest domeniu: practic, acești oameni devin „echipa de pe teren” care lucrează în prima linie pentru cauză, pentru tine și pentru alți susținători.
  • Poți dona online cu cardul sau direct în cont.
  • Te anunțăm prin mail când donația ta și-a atins ținta, pentru ca să trăiești bucuria că ai făcut o diferență reală prin contribuția ta.
  • Dacă nu poți dona bani, poți dona din timpul și expertiza ta. Iată cum: avem nevoie de voluntari pentru a amenaja spațiul din jurul bisericii.
  • Apreciem public gestul tău și ținem să-ți recunoaștem fiecare gest de solidaritate, ca să fii apreciat și de comunitatea noastră.
  • Un cor de rugăciune îndreptăm către Dumnezeu la Sfânta Liturghie, pentru tine și cei dragi, ca să fii binecuvântat, să te simți bine și să fii apreciat că ai contribuit la construirea acestui lăcaș sfânt.
  • Ești într-o companie bună când te-ai implicat să construiască bisericii din Bârnova.

Te invităm să contribui la turnarea pardoselii noului lăcaș de cult din Bârnova. Acestea sunt două posibilități prin care pot face donații:

1. Parohia Romano-Catolică Sfânta Fecioară Maria Îndurerată

CIF 38369448