PAROHIA ROMANO-CATOLICĂ BÂRNOVA

Romano-Catolică Bârnova

PAROHIA ROMANO-CATOLICĂ BÂRNOVA

Porumbel parohia romano catolica Barnova
Proiectul viitoarei Biserici Cu ajutorul lui Dumnezeu și a credincioșilor, vom începe lucrările!
proiectul Bisericii Voi sunteți speranța mea!
STADIUL LUCRĂRILOR Se înalță cu ajutorul Dmnului
Lucrăm cu ajutorul dumneavoastră „Aici este casa lui Dumnezeu și poarta cerului!”
O surpriza placuta in zi de sarbatoare

De ziua „Neprihănitei” - așa cum o numea copila Bernadeta pe Sfânta Fecioară Maria, avem bucuria de a primi donația unei statui pentru noua noastră biserică.

O frumoasă și minunată surpriză!

Neprihănita are deja un loc special în mijlocul parohiei catolice din Bârnova. Prin gestul de mărinimie al unei familii mariane, vedem deja o posibilă înfrățire între comunitatea noastră și cea de la Lourdes.

Îndrăznim să privim cu bucurie spre viitorul comunității noastre!

Astăzi o preamărim pe Maica Născătoare de Dumnezeu în cântări alese şi o chemăm în ajutor, cântând:

„Lucruri mari s-au spus despre tine, Marie, căci din tine s-a născut soarele dreptății, Cristos, Dumnezeul nostru.”

„O, Marie, zămislită fără de păcat, roagă-te pentru noi care alergăm la tine.”

Cântul Mariei și surpriza plăcută primită astăzi ne întăresc speranța și ne îndreaptă privirea spre Sărbătoarea Crăciunului.

Postat pe: 08-12-2021 Distribuie Nr. vizualizari: 271
biserica parohia romano catolica barnova
Copyright © 2020 | Parohia Romano-Catolică Bârnova. Toate drepturile rezervate.
Developed and designed by logo-weblama